• Szkoła dla rodziców i wychowawców

Wychowywać to kochać i wymagać

Zapraszamy na zajęcia dla rodziców i wychowawców prowadzone przez psychologa szkolnego  mgr Jolantę Basistę w Szkole Podstawowej w Mogilanach. Zajęcia przeznaczone są dla rodziców, którzy chcą lepiej porozumiewać się ze swoimi dziećmi i dla tych, którzy zmęczeni są ciągłym powtarzaniem tego co dziecko ma zrobić. Zapraszamy też rodziców, którzy czują się bezradni wobec swoich kłopotów z dziećmi. Na zajęciach pracuje się w niedużej, kilkunastoosobowej grupie i uczy się praktycznych umiejętności, między innymi:

• Jak wspierać dziecko, kiedy przeżywa coś trudnego
            • Jak stawiać mu wymagania
            • Jak radzić sobie ze złym zachowaniem dziecka
            • Jak zachęcać go do nauki i obowiązków domowych

Spotkania mają luźną atmosferę,  jest  czas na rozmowę o dzieciach i na nauczenie się lepszego radzenia sobie z nimi.

Warsztaty składają się z 10 cotygodniowych  trzygodzinnych spotkań. Najbliższa „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców“ rozpocznie się 29 września 2021 r. w środę o godz. 17.00 i zajęcia będą trwały do godz. 20.00. Wcześniej koniecznie trzeba zapisać się na listę w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Mogilanach (tel. 12 270 16 10).