Wydarzenia szkolne Samorząd szkolny Wycieczki szkolne Konkursy szkolne Gazetka szkolna Historia Patron szkoły Hymn szkoły

Konkursy szkolne

MAM TALENT

21 czerwca 2017r. odbył się VI Skolny Konkurs "MAM TALENT".

Wyniki:

GENIUSZ PLASTYCZNY

klasy 0-3: Kornelia Walas - 3a

                 wyróżnienie: Milena Kotarba - 3b

klasy 4-6: Zuzanna Turchan - 6a

GENIUSZ SCENICZNY

klasy 0-3: Amelia Heród - 0

                 wyróżnienie: Maria Piwowarczyk - 0

klasy 4-6: Weronika Żądło - 6b

GENIUSZ MUZYCZNY

klasy 0-3: Maria Kępa - 0

                 wyróżnienie: Kinga Tylek - 3c

klasy 4-6: Daria śmiarowska - 6a

NAGRODA PUBLCZNOŚCI: Bartłomiej Paluch - 3b

                                             wyróżnienie; Emilka Podulka - 1a

GRATULUJEMY!!!!!

 

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

W konkursie ze znajomości utworów Juliana Tuwima wzięły udział drużyny z klas I - III. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy.

zobacz zdjęcia
 

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

W konkursie na temat "Mitologii" J. Parandowskiego wzięli udział uczniowie klas V i VI.

zobacz zdjęcia

 

KONKURS CZYTELNICZY "MIKOŁAJEK I INNE CHŁOPAKI"

30 listopada 2016 roku odbył sie finał Konkursu czytelnczego dla ucznów klas IV - VI ze znejomości książki "Mikołajek i inne chłopaki"Goscinny, J. J. Sempé. Wzięło w nim udział 4 klasowe drużyny:

4+5A - Radosław Krzyśko, Mateusz Nowak, Natalia Kałuża

5b - Magdalena Kumala, Maksymilian Kaja, Mieszko Rączka

6a - Kamil Indyka, Kornelia Radecka, Daria Śmiarowska

6b - Marta Baran, Weronika Czernecka, Jakub Suder.

zobacz zdjęcia

 

MAM TALENT 2016

V Edycja „Mam Talent” w szkole podstawowej w Mogilanach

            „Mam Talent”, konkurs organizowany dla uzdolnionych dzieci i młodzieży, odbył się w naszej szkole już po raz piąty kilka dni temu. Jak co roku, przystąpiło wielu chętnych i uzdolnionych uczniów. Oczywiście, poza osobami, które rok w rok uczestniczą w całym zdarzeniu, mogliśmy również obserwować nowych uczniów z ich ciekawymi pomysłami na pokazanie swoich nieprzeciętnych umiejętności.

            Imprezę prowadziło dwóch niezawodnych konferansjerów: Izabela Kowalczyk i Antoni Staszczak, absolwenci Szkoły Podstawowej im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach oraz wspaniałe „jury”, uświetniając cały event. Tu należy szczególnie wymienić wychowanków SP w Mogilanach: Elżbietę Sarnę – nauczycielkę tańca, Magdalenę Kwintę i Jakuba Koptę. Gościem specjalnym całego wydarzenia była Weronika Kozłowska – utalentowana skrzypaczka z nieprzeciętnym głosem. Ta edycja „Mam Talent”, jak każda kolejna, różniła się w pozytywnym tego słowa znaczeniu od poprzedniej. Co roku, przed rozpoczęciem, organizatorzy wraz z uczniami myślą nad tym, jak mogą udoskonalić tę edycję tak, aby była jeszcze lepsza poprzedniej. I tak, w tym roku, pojawiły się dodatkowe ścieżki dźwiękowe, specjalne zabawy w przerwach dla uczniów i miły sposób nagradzania każdego występu. Na koniec mogliśmy usłyszeć i zobaczyć talent Jakuba Kopty – gitara, Antoniego Staszczaka – skrzypce i Weroniki Kozłowskiej – skrzypce i śpiew.

            To, co mnie osobiście najbardziej cieszy, to fakt, że wszyscy, włącznie z najmniejszymi odbiorcami, uważnie obserwowali to, co dzieje się na scenie i cieszyli się za każdym razem, gdy artysta kłaniał się, dając znak, że skończył już pokazywać to, co potrafi.

            Podsumowując, konkurs „Mam Talent” z roku na rok się rozwija. Innowacje dają radość zarówno młodszym, jak i starszym. Scena pozwala pokonywać tremę, a wspaniała atmosfera panująca na hali, potęguje magię całej imprezy.  Już teraz, przywołując wspomnienia z tegorocznej edycji, nie mogę doczekać się kolejnej!

            Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie „Mam talent 2016”, szczególnie pani Beacie Kopcie i panu Zbigniewowi Kłysiowi.

Antoni Staszczak – absolwent SP w Mogilanach

zobacz zdjęcia

 

TURNIEJ WIEDZY O MOGILANACH 2016

20 czerwca 2016 roku w ramach corocznych Dni Patrona Szkoły odbył się XVI Turniej Wiedzy o Mogilanach "Nasza szkoła - historia i teraźniejszość". W tym roku do prac w jury konkursu zostały zaproszone:

pani Maria Nowina Konopka;

Gabriela Musiał - absolwentka naszej szkoły, jedna z pierwszych laureatek Nagrody Patrona Szkoły;

Anna Kubas - absolwentka naszej szkoły, trzykrotna zwyciężczyni pierwszych trzech Turniejów Wiedzy o Mogilanach.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce zdobyła drużyna z klasy 6b w składzie: Joanna Hełdak, Sylwia Sechman i Kamila Wojtas. Sylwia Sechman uzyskała również najlepszy wynik indywidualny.

W przerwach konkursu wystąpiła klasa "0" z piosenką "Wyleciał ptaszek z Łobzowa" i tańcem ludowym pod kierunkiem pani Marty Kiebuły oraz klasa 6b, która pod opieką pani Bogusławy Możdżan przygotowała "Kabaret na jednej nodze".

zobacz zdjęcia

 

SZKOLNY KONKURS "BAŚNIE I LEGENDY POLSKIE"

W kwietniu odbył się konkurs czytelniczy pt. „ Baśnie i legendy polskie”,  przygotowany przez  panią Urszulę Grucę i  panią Beatę Bogacz.  W konkursie w szranki stanęły trzyosobowe drużyny z klas  I – III, wyłonione podczas klasowych eliminacji. Zakres lektur obejmował legendy o smoku wawelskim, o wieżach Kościoła Mariackiego, pierścienia księżnej Kingi, złotej kaczce, Bazyliszku, Syrenie, a także baśnie „Dwie Dorotki” i „Szklaną Górę”.

    Konkurencjami, z którymi zmierzyły się drużyny były: krzyżówka, skojarzenie ilustracji z danym utworem, odgadnięcie tytułu baśni na podstawie fragmentu, ułożenie puzzli oraz odpowiedź na pytanie.

     Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani, dlatego musiało dojść do dogrywki, by wyłonić zdobywców II miejsca. Zwyciężyła  drużyna klasy Ia  w składzie: Julia Bachanek, Alicja Pawlik i Daria Skrok, IIc była na drugim miejscu, a klasa III na trzecim. Klasa IIb przegrała tylko 1 punktem i znalazła się na czwartym miejscu, V - ex aequo przypadło Ib i IIa.

     Salę, w której rozegrał się konkurs ozdobiły ilustracje do baśni i legend wykonane przez dzieci  z naszych zerówek, spośród których jury wyłoniło najlepsze. Laureaci I – III miejsca otrzymali nagrody książkowe, wszyscy dyplomy uznania.

     Gratulujemy bardzo dobrej znajomości lektur.

 

SZKOLNY KONKURS NA NAJSTARANNIEJ PROWADZONY ZESZYT

II A – Kornelia Walas

II B – Patrycja Żmuda

III – Julia Przeworska

IVA – Maciej Głowania

IV B – Magdalena Kumala

V A – Patrycja Surówka

VB – Marta Baran

VIA- Julia Głowania

VIB – Magdalena Pagacz

 

KONKURS NA NAJCIEKAWSZY STRÓJ KARNAWAŁOWY

I miejsce – Jula Głowania 6a

II miejsce – Paweł Wiechniak 4a

III miejsce – Julia Nowak 5b

Wyróżnienie – Olaf Janys 4 a

 

KONKURS PLASTYCZNY - "POLSKA MOJA OJCZYZNA"

W kategorii klas I – III

I miejsce: Emilia Kordas III

II miejsce: Milena Kotarba II a

III miejsce: Kacper Medyk I a

Wyróżnienie: Katarzyna Biel II c

 

W kategorii klas IV – VI

I miejsce: Natalia Kałuża IV a

II miejsce: Daria Śmiarowska V a

III miejsce: Mikołaj Osiak VI b

Wyróżnienie: Joanna Hełdak VI b, Sebastian Pagacz VI b

 

TURNIEJ WIEDZY MITOLOGICZNEJ

17 listopada 2015 roku odbył się Turniej Wiedzy Mitologicznej dla klas piątych.

Wyniki turnieju wiedzy:

I miejsce - drużyna z klasy 5a: Aleksandra Jasińska, Julia Strzebońska, Alicja Woźniczka

II miejsce - drużyna z klasy 5b: Aniela Krawczyk, Julia Nowak, Wiktoria Pytel

II miejsce - drużyna z klasy 5b: Maciej Budek, Tomasz Gorczyca, Bartłomiej Strzeboński

III miejsce - drużyna z klasy 5a: Renata Manowita, Kornelia Radecka, Daria Śmiarowska

 

Wyniki konkursu strojów:

I miejsce - Natalia Czernecka  z klasy 5b

II miejsce - Weronika Czernecka z klasy 5b

III miejsce - Julia Strzebońska z klasy 5a

III miejsce - Julia Guzy z klasy 5b

Wyróżnienia: Martyna Młynarczyk, Patrycja Surówka, Zuzanna Turchan z klasy 5a, Marta Baran, Katarzyna Sroka z klasy 5b.

GRATULUJEMY!!!

 

GMINNY KONKURS WIEDZY O LONDYNIE I WIELKIEJ BRYTANII

22 maja br. w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Wiedzy o Londynie i Wielkiej Brytanii. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych w gminie Mogilany. Do udziału zgłosiły się prawie wszystkie placówki. W konkursie walczyły trzyosobowe drużyny, uczniowie odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania, były też zagadki z ilustracją, portretem itp. Szóstoklasiści wykazali się też znajomością języka angielskiego redagując reklamy różnych miejsc w Wielkiej Brytanii. Poziom wiedzy był naprawdę imponujący!


Wyniki konkursu:
I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach :Zuzanna Kurek, Sebastian Słomka i Szymon Leśniak, opiekun: p. Ewa Biel
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Gaju: Gabriela Długosz, Anna Mrowca, Jakub Smulski,
opiekun: p. Małgorzata Meus
III miejsce: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Libertowie: Wiktoria Bobek, Andrzej Piszczek, Jacek Róg, opiekun: p. Dorota Pytel
Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, a wszyscy pozostali dyplomy uczestnictwa. Fundatorem nagród była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy!
Już jesienią zapraszamy nauczycieli języka angielskiego do współpracy przy kolejnej edycji konkursu!
Bogusława Możdżan, Ewa Biel

Zobacz zdjęcia z konkursu:

http://spmogilany.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=82

 

GMINNY KONKURS HISTORYCZNY

„Dawno, dawno temu…- historia Polski za panowania dynastii Jagiellonów.”   - to temat   III Gminnego Konkursu  Historycznego , który odbył  się 5 czerwca  w naszej  szkole, w sali lekcyjnej, mieszczącej bogato wyposażone Minimuzeum. Finał przebiegał dwuetapowo: część pierwsza-testowa dla wszystkich zakwalifikowanych i  część druga- ustna i pisemna dla uczniów, którzy zdobyli pierwsze 10 miejsc .  Uczestnicy, wyposażeni w sporą dawkę wiedzy, którą posiedli z podręczników szkolnych, Encyklopedii. Polska 2000. oraz książki p. Mariusza Wollnego „Był sobie król… czyli poczet Jagiellonów dla dzieci” musieli odpowiadać na pytania przed jury.  Trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Libertowie: Mikołaj Wiercioch, Marta Piechówka i Kamila Szeląg. Laureaci zostali nagrodzeni medalami smoka wawelskiego oraz książką z osobistą dedykacją i autografem p. Mariusza Wollnego. Dodatkowa nagrodą był dla nich uścisk ręki znanego pisarza. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Wszyscy uznali go za niezwykle udany.

Zobacz zdjęcia z konkursu:

http://spmogilany.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=81

 

KONKURS CZYTELNICZY

Ogłaszamy dla uczniów klas IV - VI szkolny  konkurs czytelniczy ze znajomości  utworu C. S. Lewis’a „Opowieści z Narnii” część I „Lew, czarownica i stara szafa”.

Terminy dla zainteresowanych:

  • 9 kwietnia - etap klasowy (test)
  • 15 kwietnia – etap szkolny (konkurs pytań, krzyżówka, cytaty)

 

 

KONKURS MITOLOGICZNY KLAS PIĄTYCH

Bogowie i Herosi czyli Konkurs Mitologiczny oraz pokaz Mody Antycznej, czyli  zmagania klas piątych.

26.11.13 odbył się międzyklasowy konkurs wiedzy mitologicznej. Uczniowie musieli odpowiedzieć na wiele pytań zadanych przez panią Potok, potem w wykreślance szukali  nazw greckich, musieli dopasować atrybuty do bogów, powiązać rekwizyty  i wykazać się znajomością frazeologizmów i jeszcze rozwiązać dużą krzyżówkę, co śledziła widownia.

To była rywalizacja! Później przed oczyma zdumionej publiczności paradowały boginie Afrodyta, Artemida, Demeter i Rea, a także Zeus, Posejdon i jeszcze jeden Zeus. Wygrała Demeter Wiktoria Papież 5b, druga była Hestia Anna Nowak 5a, a trzeci Zeus czyli Jakub Nowak 5a. Wyróżnienia w konkursie mody antycznej zdobyli: Daria Motyka -  Hekate, Michał Kiebuła - Zeus, Hanna Papież – Artemida.

Wyniki Konkursu Wiedzy Mitologicznej:

I miejsce - drużyna z V b: Wiktoria Papież, Zuzanna Banaś, Alicja Dubiel

II miejsce  - drużyna z V a: Anna Nowak, Gabriela Szybowska, Dominika Marek

III miejsce - drużyna z V a: Jakub Nowak, Konrad Surówka, Karol Walas.

Zdjęcia w galerii zdjęć:

https://spmogilany.edupage.org/album/?#gallery/49

JESIEŃ W POEZJI

W dniu 14 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pt: "Jesień w poezji" zorganizowany przez panią Urszulę Grucę. Uczestniczyły w nim dzieci z klas 0 - III, które były wybrane wcześniej podczas eliminacji klasowych. Dzieci w piekny sposób zaprezentowały wiersze o tematyce jesiennej. Jury w składzie U. Gruca, B. Bogacz i B. Lebiedź z ogromnym trudem wybrało 3 pierwsze miejsca, za które dzieci otrzymały nagrody książkowe:

1 miejsce - Patrycja Żmuda  - kl. 0b

2 miejsce - Jakub Sołtys - kl. 2b

3 miejsce - Aleksandra Jasińska - kl. 3a

 

Zdjęcia w galerii zdjęć:

http://spmogilany.edupage.org/album/?#gallery/46

KONKURS CZYTELNICZY "JULIAN TUWIM - CZARODZIEJ SŁÓW"

31 października obył się konkurs dla klas III - IV ze znajomości wierszy J. Tuwima. Piecioosobowe drużyny rozwiązywały różne zadania, w tym krzyżówkę, wykreślankę, rebusy oraz prezentowały kalambury. Zwyciężyły klasy czwarte. Poza tym zostały rozdane nagrody za najładniejszą kartkę urodzinową dla biblioteki z okazji dziewięćdziesiątej rocznicy jej utworzenia.

Wyniki konkursu:

I miejsce ex aequo: klasa 4a i 4b

III miejsce - klasa 3a

IV miejsce - klasa 3b

Wyniki konkursu na najładniejszą kartkę urodzinową:

Wyróżnienia: Aniela Krawczyk - 3b, Magdalena Surówka - 3a, Aleksandra Jasińska - 3a, Maria Jędrzejczak - 5a.

Zdobywcy pierwszego miejsca i wyróżnieni w konkursie plastycznym otrzymali książki. Pozostali uczestnicy konkursu zakładki do książek.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach
    ul.Św.Bartłomieja Ap.16/1
    32-031 Mogilany
  • tel/fax: 12 270-16-10

Galeria zdjęć